Огорни мене добром, Екзюпері

Цього дня у світі шанують річницю пам’яті Антуана де Сент-Екзюпері . Він був мудрим, добрим і всіх навколо вчив щирим почуттям.

Двадцять дев’ятого червня тисяча дев’ятисотого в родині аристократів Сент-Екзюпері народився син. Його нарікли Антуаном Марі Жаном-Батистом Рожером. Після його народження в сім’ї з’явилось ще двоє дітей. Раптом гине голова сім’ї. І мати залишається одна з дітьми та без фінансових можливостей існувати. Проте родина продовжує бути дружною і люблячою. Хлопця вважали негарним – попри високий зріст він мав нестандартну зовнішність. Проте мама називала його «Сонячним королем» за неабияку щирість, добро, веселість, м’який характер та особливе відношення до природи. Хлопчик полюбляв розбиратися у моторних установках. Може саме через це у нього народилась любов до авіаційної справи. У дванадцятирічному віці Антуан гостював у м. Амберьє і йому випала можливість піднятися до хмар. Мрію здійснив вправний льотчик Ж.Ведрін. Політ настільки вразив юного мрійника, що ця подія лунала неабияким відгомоном в його серці усі роки життя. Коли юнак подорослішав – потрапив до армії. Разом з тим він вчиться літати, а згодом переїздить у Касабланку. Там він пише екзаменаційну роботу і отримує офіцерський титул. Згодом стає молодшим лейтенантом запасу і його направляють служити на околиці Парижу. У 23-річному віці Екзюпері потрапляє у аварію. Це була одна з п’ятнадцяти, що довелись на його долю! Після трагедії у нього залишаються серйозні травмування. Поки проходила реабілітація він займався ще однією улюбленою справою – письмом. https://fc.vseosvita.ua/000vjh-916d-360x570.jpg

У 1925-му літературні творці та видавничі компанії були захоплені Антуаном і його напрацюваннями. Вони запропонували молодому автору надрукувати його твори у публікаціях. Вже в наступному році журнал «Срібний корабель» надрукував його роботу «Льотчик».

https://fc.vseosvita.ua/000vjg-3357-940x529.jpg

Після цих подій йому випадає нагода стати головнокомандуючим аеропортом м. Кап-Джуби серед найбільшої пустелі світу – Сахари.

1930-го року Екзюпері стає директором у Південно-Американському відділенні «Авіапосталь» та отримує нагороду «Почесного легіону». А вже в 43-му у м.Нью-Йорк виходить надрукована версія «Маленького принца». Автор сам створив першу його ілюстрацію акварельними фарбами.

https://fc.vseosvita.ua/000vji-1153-558x431.jpg

Після чергової аварії на шляху з Нью-Йорку до Вогняної землі відомий нині письменник впав у кому через отримані травми. Напередодні він залишив запис на клаптику паперу: « У разі, коли мене зіб’ють, я не буду ні про що жалкувати…». Був липень 1944-го, коли авіатор востаннє вилетів в небо. Все, що відбулося далі залишалось невідомим до майже до 1990 року. В цей час на околицях Марселю знайдено наручну прикрасу з ініціалами льотчика та його жінки.

Останки літального апарату підняли лише у 2006-му, а тільки у 2012-му преса заговорила про свідчення колишнього льотчика німецьких військ періоду II Світової війни. Він пояснив, що цього доленосного дня на Середземним морем, не далеко від м. Тулон від підстрелив літака з позначеннями Франції. Пілот у минулому зізнався, що якби тоді побачив хто керував іншим літаком, то ніколи б не вистрелив. Чолов’яга і досі сподівається і не хоче вірити, що це був Антуан Екзюпері.

Велике щастя знати, що після життя автора залишилося безліч геніальних творів. З цього багатства ми маємо змогу черпати мудрі рішення, добро, яке маємо вирощувати в серці кожного з нас.

04.12.2018